Karin Merkus is nieuwe bestuurder bij Essity: "Zorgen voor de financiële gezondheid van mensen vind ik belangrijk"
Sinds april is Karin Merkus uitvoerend bestuurder van pensioenfonds Essity. Merkus zet zich in voor een goed pensioen voor alle deelnemers, met speciale aandacht voor vermogensbeheer en het beleggingsbeleid.
Ze studeerde macro-economie in Rotterdam en had diverse functies als belegger en als consultant in de pensioensector, onder andere bij PGGM, Watson Wyatt, Sprenkels & Verschuren en Goldman Sachs Asset Management. Als bestuurder was zij voorzitter van de beleggingscommissie van Pensioenfonds Metaal & Techniek, bestuurder bij Pensioenfonds Wonen en zij was van 2019 tot 2023 Chief Investment Officer bij Rabobank Pensioenfonds. Naast haar werk in de pensioensector schreef Merkus twee kinderboeken over geld en financiën om het onderwerp voor kinderen toegankelijk te maken.
Waarom wilde u in de pensioensector aan de slag?
"Ik vind het leuk om te zorgen voor de financiële gezondheid van mensen. Die zorg voor mensen is wel een drijfveer. Bij Essity kan ik meebesturen en voel ik veel betrokkenheid met de deelnemer. Het pensioenfonds heeft een persoonlijke organisatiecultuur. Dit past ook bij het Zweedse moederbedrijf. Essity vindt het belangrijk dat deelnemers ook na hun pensionering voldoende geld hebben om plezierig te kunnen leven.''
Wat wilt u voor de deelnemers bij Essity bereiken?
"Ik heb verschillende taken binnen het bestuur, maar vermogensbeheer en het beleggingsbeleid hebben mijn speciale aandacht. Als uitvoerend bestuurder zet ik me in voor een robuuste beleggingsportefeuille die tegen een stootje kan en een bij de deelnemer passend beleggingsbeleid. Hoe denken de deelnemers van Essity over risico's en hoeveel risico willen ze nemen met de belegging van hun pensioen? Dat zijn vragen waarmee ik me dagelijks bezighoud. We willen ervoor zorgen dat deelnemers weten dat er wat te kiezen is en wat de gevolgen zijn van keuzes. Daarover communiceren en deelnemers begeleiden, is heel belangrijk. Je hebt als pensioenfonds namelijk ook een zorgfunctie."
Over het bestuur
Het bestuur van Pensioenfonds Essity is verantwoordelijk voor het beleid en de uitvoering van de bedrijfsprocessen van het fonds. Het bestuur is zo samengesteld dat de belangen van de werkgever, de werknemers en de pensioengerechtigden zijn vertegenwoordigd. De uitvoerende bestuurders hebben als belangrijkste taak het maken en uitvoeren van het dagelijks beleid.
Meer informatie over het bestuur en de samenstelling.
